A Kék Pont központi ambulanciája abban a Gát utcában működik, amelyik a nagy pesti árvíz idején kapta a nevét, az ott húzódó ferencvárosi gátról.
A Gát utca projektünk is a védekezés, megelőzés és együttműködés szimbóluma.
Nagyon sokféle körülmények között élnek itt az emberek, vannak, akik újépítésű, modern lakásokban laknak komfortos élethelyzetekben, mások, sokszor halmozottan hátrányos helyzetű családok régi, lepusztult önkormányzati lakásokban tengődnek hosszú évek óta.
Tapasztalataink szerint a drog-és alkohol, az erőszak jelenléte nagyban megnehezíti az együttélést nem csak az utcában, de a lakóházakon belül is.
A projekt első részében természetesen alapos kutatómunkát végzünk, interjúkat készítünk az utca és a környék lakóival, hogy megismerjük a legégetőbb problémáikat, amelyek mindennapi életük során felmerülnek.
Munkánkkal szeretnénk fejleszteni a lakók, ( szülők, hozzátartozók ) itt dolgozók, egészségtudatosságát, önismeretét a családi életben és az együttélés szinterein. Fontos, hogy megerősítsük a szomszédok iránti bizalmat és együttműködést.
Tervünk az, hogy októberben egy komplex családi nap keretén belül, - eljutva minél több környékbelihez -, az adott egészségügyi, mentális és életvezetési problémákra információkat nyújtunk, és felajánljuk a Kék Pont személyre szabott szociális, egészségügyi és jogsegély szolgáltatásait.
Terveink, Ferencvárosi Önkormányzatának a Szociális Városrehabilitáció a Ferencvárosban József Attila Terv I. ütem keretében kiírt mini-projekt pályázati támogatásának keretében valósulnak meg.